You'll never walk alone
 
            Søndag 29. juli kom den triste beskjeden om at vår reiseleder Thomas Larsen Bergheim er død etter lengre tids sykdom. Han ble knapt 60 år gammel. Han var en svært aktiv mann, og med i mange forskjellige lag og foreninger, inntil han i september i fjor fikk diagnostisert en alvorlig sykdom.
Som oberst i Forsvaret har han  flyttet rundt i 62 land, og har også blitt benyttet som foredragsholder.
              Thomas var en drivkraft og  ressursperson blant norske Liverpoolsupportere siden 1970-tallet,og var med på  å stifte  Liverpool Football Club Supporters Club Scandinavia. Senere ble  han utnevnt til æressupporter i Liverpool FCSC Norway
I flere år var han engasjert i  Aktive Fredsreiser. Blant annet på våre turer til Liverpool med tidsvitner, hvor han som  reiseleder gjorde en solid innsats med sin store kunnskap. Fra sin militære  bakgrunn visste han også at sport er et element som kan skape fred og forsoning  mellom mennesker som lever i krig og konflikt.
              Som reiseleder på en av våre  skoleturer, viste han Football for Peace i praksis, da han improviserte en fotballkamp mellom de norske elevene, og en  gruppe flyktninger som ventet på videre transport på kaia i Rostock. 
Hans motto var ”You never walk alone”, og han undertegnet alltid sine hilsener med dette – helt til det siste. Og nettopp dette slagordet er noe vi for alltid vil forbinde med Thomas, og ta med oss videre. Vi lyser fred over en god kollega og venns minne.
Han begraves fra Hamar domkirke fredag 10. august kl. 10:30.
Ansatte og reiseledere i Aktive Fredsreiser
